Arabesk Radyo

Tüm Radyolar Tek Adreste!

12.08.2015
1.334
Tüm Radyolar Tek Adreste!

Yıllardır ülkemizde severek yaptığımız sosyal etkinliklerimiz arasında yer alan radyo dinleme alışkanlığı, günümüzde aynı şekilde yoğun bir ilgiyle devam etmektedir. 1921 yılında İstanbul’da karasal ilk radyo yayını dinleme denemeleri başlamıştır. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte her geçen gün gelişen radyo yayıncılığı, günümüzde karasal yayınların haricinde; internet bağlantısının olduğu her yerde canlı yayınlar dinleyicilere anlık iletilebilmektedir. Son yıllarda internet üzerinden radyo dinleme oranında artış görülmektedir. Bu radyolara yerel ve ulusal yayın yapan radyoların yanı sıra; internet üzerinden belirli bir yayın formatında yayın yapan radyo kanallarıda dahil olmuştur. Frekans üzerinden yayın yapan bazı radyoların boğucu reklamları, radyo severleri birazda internet radyolarına yönlendirmektedir. Bu sebeble insanlar boş vakitlerini geçirebilecekleri ve tüm radyoların bulunduğu tek bir platform arayışına girmiştir.

Günümüzde internet üzerinden tüm radyoları toplu olarak bir arada dinleme imkanı sunan birçok radyo sitesi görülmektedir. Dinleyiciler arama motorları ile radyo dinle ve benzeri arama terimlerini kullanarak bu tür sitelere kolayca ulaşabilmektedir. Bu siteler aracılığı ile farklı müzik türlerinde yayın yapan birden fazla radyo kolayca dinlenebilmektedir. Bu yönde hizmet veren ve 2012 yılında radyo severlerin hizmetine sunulan bir site olan Radyo Dinler, günümüzde online radyo dinleme platformları arasındaki başarısını sürdürmektedir. Site üzerinde tüm radyolar yayın yaptığı il merkezine ve müzik türüne göre listelenmiştir. Aynı zamanda karasal yayın yapan radyoların dışında, internet üzerinden yayın yapan birçok radyo kanalının yayınlarını canlı olarak takip etmek mümkündür. İstanbul bilindiği üzere pek çok ulusal radyonun merkezidir. İstanbul ilinde yayın yapan tüm radyoların en güncel karasal frekans listesini bulabilirsiniz. Sitede ayrıca canlı yayını bulunan radyolar hakkında güncel tutulan kurumsal kimlik bilgilerini edinebilirsiniz. Dinleyicilerden gelen mesajları site üzerinden takip edebilir, beğendiğiniz radyo kanalını sosyal medya araçlarını kullanarak paylaşabilirsiniz. Dinleyicilerden veya radyo sahiplerinden talep edilen radyolar siteye kısa bir zaman zarfında eklenmektedir.

Sonuç olarak radyo dinleme alışkanlığınızda vazgeçemiyorsanız, evde, işyerinde hatta mobil cihazları kullanarak bulunduğunuz her yerde, tüm radyoları tek bir adresten takip edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hemen www.radyodinler.org adresine girerek gerekli eklentilerden biri olan flash player eklentisini kurmak, ardından canlı radyo dinlemin keyfini yaşamak olacaktır. Artık tüm radyolar tek adreste!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.