Ta Ne Demek Radyo?(En iyi çözüm)

Açılımı Traffic Announcement. Türkçesiyle trafik anonsu… Bugünün radyo ekranları çok daha zengin.

Radyo af ne demek?

AF özelliği uzun yolda seyir halindeki araç alıcıları için kesintisiz radyo istasyonunu dinlemeye yönelik ideal bir sistemdir. RDS 0A grubu ile aktarılan AF A metodu ile aynı radyo istasyonuna ait 25 verici frekansına kadar tanımlama yapılabilinir.

TP ne demek radyoda?

Bu fonksiyon, ayarlı bir radyo istasyonunun RDS ağı dahilinde yayın yapan trafik bilgilerinin öncelikli olarak dinlenmesine olanak tanır.

Radyoda Reg ne demek?

REG AUTO (bölgesel otomatik) ayarı seçildiğinde, yayının kaybedilmesi durumunda sadece “akraba” yayın frekanslarına geçilir. REG OFF seçildiği zaman, alıcı hiçbir sınırlandırma olmadan bölgesel bir “akraba” istasyona geçer. Aracın hızı arttıkça radyonuz da ses seviyesini otomatik olarak artırır.

Radyo Pty ne demek?

Kısa Basış = PTY: PTY fonksiyonu radyo kanallarını kategorize etmeye yarar. Eğer radyo yayın kuruluşu yaydığı sinyale kategorisini de eklerse(ki Türkiye’de çoğu radyo ekler) ilgili kategori altında o radyoyu görürsünüz.

Radyoda ta ne işe yarar?

Otoban gibi uzun yollarda seyir halindeki araçlara trafik yoğunluğu, kaza haberleri gibi bilgileri iletmek üzere yayın yapan radyo istasyonlarınca kullanılır. TP yayınlanmadan TA yayınlanması EON üzerinden başka bir istasyonun TA yayını yaptığı anlamını taşır.

You might be interested:  Radyo Programcıları Ne Kadar Maaş Alıyor?(Doğru cevap)

RDS nedir ne işe yarar?

RDS, Radio Data System’in (Radyo Veri Sistemi) kısaltılmasıdır. Radyo sinyalleri kullanılarak sayısal (yani dijital) veri aktarımı sağlar. 57kHz frekansına modüle edilmiş sayısal veriler, analog radyo sinyalleriyle birleştirilir ve vericiden yayınlanır.

TP ne demek?

TP ingilizce bir uydu terimidir. Transponder (Uydu vericisi) anlamına gelmektedir. Transponder, uydu vericisi üzerinde bulunan aktarıcı ekipmanlardır, uydular bu transponderlar sayesinde yayın yaparlar. Her transponder bir veya birden çok kanalı yayına verir.

Oto Teyp ta ne demek?

Açılımı Traffic Announcement. Türkçesiyle trafik anonsu… Hangi radyo istasyonunu dinliyor olursanız olun TA sinyali geldiği anda trafik bülteni yayınlanmaya başlıyor. Hatta radyo yerine CD ya da (kaldıysa) teyp kaseti dinliyor olsanız dahi farketmiyor; bu sinyal o yayını durdurup trafik bilgisine geçiyor.

[email protected] ne demek?

İsim olarak kullanıldığında; “bilgi, haber” anlamına gelmektedir.

Radyoda Mode tuşu ne işe yarar?

MODE düğmesi ile PLAY (Müzik Dinleme), FM ( RAdyo ) ve REC (Kayıt) işlemleri arasında seçim yapıyorsunuz. En sağdaki REC tuşu ise kayıt yapmaya yarıyor. Bu düğme Play modunda iken, müziğin şekline göre hareket eden iki adet animasyonu çalıştırıyor. FM modunda ise, radyodan kayıt işlemini başlatıyor.

Radyoda DX ne demek?

Günümüzde ise ” DX ” sözcüğü İngilizce “distant” sözcüğü ile “X” (bilinmeyen)’in bileşimiyle açıklanmaktadır ve “uzaklardan yayın yapan bilinmeyen radyo istasyonu” anlamına gelmektedir.

RDS search ne demek?

RDS (Radio Data System); Radyo sinyalleri üzerinden sayısal (dijital) bilgi aktarma sistemidir. RDS özelliği olan alıcılar otomatik arama yaparken RDS bilgisi olan istasyon frekanslarına her zaman öncelik tanır. Radyo alıcılarında reklam amaçlı görsel yazılı yayın yapılabilir.

Pty search ne demek?

Belirli bir program tipini ( PTY ) yayınlayan RDS istasyonlarını bulmak için bu işlevi kullanın. PTY, RDS programının tipini belirler.

You might be interested:  Radyo Rds Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Fluence RDS AF nedir?

Seyir halindeyken sürekli aynı istasyonu dinleyebilmek için, “ RDS – AF ” işlevini etkinleştirerek ses sisteminizin frekansı otomatik olarak ayarlamasını sağlayın.

TP Seek nasıl kapatılır?

4. TP moddan çıkmak için ise FM veya AM tuşuna birkaç kez(TRT gibi herhangi bir radyo kanalı açıkken) kısa kısa basıyorum. Bu şekilde radyo ekranındaki TP yazısı kayboluyor ve bir daha kendiliğinden TP aramasına( TP seek ) geçmiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *