Tp Ne Demek Radyo?(Doğru cevap)

Bu fonksiyon, ayarlı bir radyo istasyonunun RDS ağı dahilinde yayın yapan trafik bilgilerinin öncelikli olarak dinlenmesine olanak tanır.

Radyo ta ne demek?

Açılımı Traffic Announcement. Türkçesiyle trafik anonsu… Hangi radyo istasyonunu dinliyor olursanız olun TA sinyali geldiği anda trafik bülteni yayınlanmaya başlıyor. Hatta radyo yerine CD ya da (kaldıysa) teyp kaseti dinliyor olsanız dahi farketmiyor; bu sinyal o yayını durdurup trafik bilgisine geçiyor.

Radyoda Seek ne demek?

PI SEEK yazısı, dinlemek istediğiniz radyonun istasyon frekans sinyallerinin zayıf olması durumunda aynı istasyona ait daha güçlü bir sinyal araması sırasında çıkıyor. Bulamadığı için de ekranda PI SEEK yazısı kalıyor.

Radyo Pty ne demek?

Kısa Basış = PTY: PTY fonksiyonu radyo kanallarını kategorize etmeye yarar. Eğer radyo yayın kuruluşu yaydığı sinyale kategorisini de eklerse(ki Türkiye’de çoğu radyo ekler) ilgili kategori altında o radyoyu görürsünüz.

Radyo Reg ne demek?

REG AUTO (bölgesel otomatik) ayarı seçildiğinde, yayının kaybedilmesi durumunda sadece “akraba” yayın frekanslarına geçilir. REG OFF seçildiği zaman, alıcı hiçbir sınırlandırma olmadan bölgesel bir “akraba” istasyona geçer. Aracın hızı arttıkça radyonuz da ses seviyesini otomatik olarak artırır.

RDS nedir ne işe yarar?

RDS, Radio Data System’in (Radyo Veri Sistemi) kısaltılmasıdır. Radyo sinyalleri kullanılarak sayısal (yani dijital) veri aktarımı sağlar. 57kHz frekansına modüle edilmiş sayısal veriler, analog radyo sinyalleriyle birleştirilir ve vericiden yayınlanır.

You might be interested:  Ford Fiesta Radyo Kodu Nasıl Girilir?

TP Seek nasıl kapatılır?

4. TP moddan çıkmak için ise FM veya AM tuşuna birkaç kez(TRT gibi herhangi bir radyo kanalı açıkken) kısa kısa basıyorum. Bu şekilde radyo ekranındaki TP yazısı kayboluyor ve bir daha kendiliğinden TP aramasına( TP seek ) geçmiyor.

Teyp de TP ne demek?

RDS sinyali içinde TP sinyali yayınlanması, bu istasyonca Trafik Anonsları yapıldığı anlamına gelir. TP yayınlanmadan TA yayınlanması EON üzerinden başka bir istasyonun TA yayını yaptığı anlamını taşır. Böylece dinleyicinin radyo istasyonundan yapılan Trafik Anonsunu mutlaka dinlemesi sağlanır.

Pty search ne demek?

Belirli bir program tipini ( PTY ) yayınlayan RDS istasyonlarını bulmak için bu işlevi kullanın. PTY, RDS programının tipini belirler.

Fluence RDS AF nedir?

Seyir halindeyken sürekli aynı istasyonu dinleyebilmek için, “ RDS – AF ” işlevini etkinleştirerek ses sisteminizin frekansı otomatik olarak ayarlamasını sağlayın.

Radyoda DX ne demek?

Günümüzde ise ” DX ” sözcüğü İngilizce “distant” sözcüğü ile “X” (bilinmeyen)’in bileşimiyle açıklanmaktadır ve “uzaklardan yayın yapan bilinmeyen radyo istasyonu” anlamına gelmektedir.

Reg ne anlama gelir?

eski dilde damar anlamına gelen kelime.

Radyoda Mode tuşu ne işe yarar?

MODE düğmesi ile PLAY (Müzik Dinleme), FM ( RAdyo ) ve REC (Kayıt) işlemleri arasında seçim yapıyorsunuz. En sağdaki REC tuşu ise kayıt yapmaya yarıyor. Bu düğme Play modunda iken, müziğin şekline göre hareket eden iki adet animasyonu çalıştırıyor. FM modunda ise, radyodan kayıt işlemini başlatıyor.

Radyoda loc ne demek?

LOCAL: Radyo istasyonunun verici anteni etrafındaki yoğun elektrik alanı vs. nedeniyle parazit veya çökme varsa bu ayarı seçin.

Leave a Comment

Your email address will not be published.