Yasmin Levy Hangi Dilde Şarkı Söylüyor?(EN iyi 5 ipucu)

-“Acaba İbranice motifler mi sağlıyor bu durumu parçalarda” diye bütün vücut enerjimi kulağıma fokusluyorum En sonunda anlıyorum ki; bu inanılmaz parçaları Yasmin Levy; Yahudi İspanyol’casıyla (Ladino) seslendiriyor

Yasmin Levy hangi dine mensup?

Yasmin Levy Kudüs doğumlu.32 yaşındaki sanatçı şehrin Baaka bölgesinde bir Yahudi olarak büyümüş. Babasının ölümünde sadece 2 yaşında olan Levy, annesi tarafından yetiştirilmiş.

Yasmin Levy çingene mi?

insanın ispanyolca öğrenesi gelir. ispanyolca arabesk * * * * dinlemiş gibi bir duygu veren şarkılara sahip içli bir ses. sefarad kökenli israil doğumlu olması nedeniyle hem ispanyol, hem çingene, hem arap, hem yahudi hem türk hem balkan etkileri altında söyler.

Yasmin Levy Sefarad mı?

Babası Yitzhak Levy, 1919 yılında, Manisa’da doğmuş bir Sefarad idi. Besteci ve Koro Şefi’idi. Yasmin, Latin ve Sefarad müziğinden Endülüs flamenkosuna; Türk ezgilerinden Arap etkilerine pek çok unsuru müziğinde kullanmaktadır.

Yasmin Levy kimdir nerelidir?

Yahudi İspanyolcası (גﬞודﬞיאו־איספאנייול‎) veya Ladino ( גﬞודﬞייו‎), Hint Avrupa dil grubunun Latin koluna bağlı Eski İspanyolcadan kökenlenmiş olan bir dildir.

Sefarad Kültürü Nedir?

Sefaradlar 1492’de İspanya’dan Osmanlı ülkesine sığınmış bir Musevi topluluktur. Akdeniz kültürünün pek çok özelliklerini taşımaları bakımından Türkiye’ye ve bu kültüre çok çabuk entegre olmuşlardır.

Sefarad müziği ne demek?

Sefarad müziği geleneksel olarak sadece vokal olup, kadınlar arasında nesilden nesile aktarılan bir müziktir. Bunun yanında, bazı özel kutlama ve toplantılarda, enstrümanlarla zenginleştirilerek de söylenirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published.